Tittidii! Terkkuja joulun tuoksuisesta kodista :) Mä leivoin eilen pipareita ja tänään keittelin omatekemää glögiä, joten täällä on tuoksunut nyt kaksi päivää ihanalta! Mulla oli ihan hulvattoman hauskaa eilen yhden naisen piparitalkoissa…tässä muutama pipari, jotka kirvoittivat parhaimmat naurut (kyllä, nauroin täällä yksin ääneen ;)
Pikkumyy oli syönyt Muumimamman.
Hohhor-Myy.
Anatomia-Myy.
Vasemmalla ”Nipsu on joulupukki.” ja oikealla ”Nipsu on flunssassa”.
Vasemmalla ”Nipsu on vanki.” Niin ja noitten Pikkumyiden naamoissa ei ole paistettu kananmuna vaan Daavidin tähti. Ahahahahahaaaa!!
Tänään mulla oli sitten tämän näköiset keitokset liedellä. Eli vettä ja mausteita keitetään vähintään kaksi tuntia, lisätään mehuja ja sokeria oman maun mukaan.
Voilà, omatekemää glögiä :) Oli muuten hyvää! Toivottavasti teilläkin on ollut ihanan tuoksuinen joulu <3
”nipsu on flunssassa.”Putosin. -p
TykkääTykkää
Muaaaaahahahahahaaa!! :D
TykkääTykkää
ahahahahahahaa!!! ;D Ihan huikeeta!!Paistettu kananmuna myy on paras!!!!!!!Ja muumimamman syönyt myy on hieno kans!!!
TykkääTykkää
Eeeehheheeeeheeheheeeeeeee :D
TykkääTykkää
Moi! Mistä olet ostanut Nipsu-muotin?
TykkääTykkää
Heippa! Citymarketista ostin. Muumimuotteja ei ollut muiden piparimuottien luona ollenkaan, mutta myyjältä kysyttyäni selvisi, että ne oli sijoitettu vauvojen tavaroiden (tuttipullot, tutit ym.) luo. Mielenkiintoinen esillepanovalinta :)
TykkääTykkää